Zwiedzamy Polskę!

Wielu zapalonych podróżników zdecydowanie zgadza się ze stwierdzeniem „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Polska, to kraj o wielu pięknych obliczach, dlatego też zanim zdecydujemy się na zwiedzanie odległych krajów, zastanówmy się, czy nie lepiej podróżniczą przygodę rozpocząć od poznania własnej ojczyzny?

fot.theodora.com

Morze, góry i jeziora

W Polsce każdy znajdzie coś dla siebie. Nie jest to tylko czcze stwierdzenie. Na terytorium Rzeczpospolitej, znajdują się przepiękne góry, czyste i rozległe jeziora oraz morze z piaszczystymi i czystymi plażami. Oprócz tego, nie zapominajmy o ogromnej i niezwykle interesującej tradycji jaka przez wieki wykształciła się w wielu Polskich miastach. Do dziś historia widoczna jest na murach domów, w starych zamkach i pałacach czy też licznych muzeach. Nasz kraj obfitował w wydarzenia, które warto upamiętniać, dlatego też podróżując po Polsce starajmy się odwiedzić wszystkie ważne dla naszej ojczyzny miejsca.

Przygotowania do podróży

Podróżowanie po Polsce, nie zawsze jest przyjemnością. Duże korki, mało autostrad oraz stan dróg który pozostawia wiele do życzenia. To wszystko sprawia, że najczęstszym sposobem podróżowania, jest w dalszym ciągu pociąg. Ilość hoteli, moteli oraz prywatnych gospodarstw, które oferują tanie noclegi jest bardzo duża, dlatego też, nie będziemy mieli problemów, aby znaleźć ten satysfakcjonujący. Jeżeli nie mamy czasu żeby jeździć na dalekie wyjazdy, warto wyjeżdżać nawet do pobliskich miejscowości. Możemy być zaskoczeni jakie piękne zabytki się w nich znajdują!

Dodaj komentarz