Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu – chroń się przed złodziejami!

Okres Bożonarodzeniowy, to wbrew pozorom nie tylko czas spędzenia miłego czasu w towarzystwie bliskich. Być może nam kojarzy się tylko ze świąteczną krzątaniną, z licznymi prezentami oraz przygotowaniami wigilijnych potraw. Są jednak ludzie, którzy oczekują tego czasu w ogromnym napięciu, bynajmniej nie z miłych pobudek.

fot.http://media.photobucket.com

O kim mowa?

Oczywiście o włamywaczach i złodziejach, którzy nie tracą czasu, i nie przejmując się wyrzutami sumienia, okradają domu podczas naszej nieobecności. Co ciekawe, każdy złodziej ma swój indywidualny, wypracowany styl działania. Jednak chyba wszystkich łączy jedno – obserwacja potencjalnej ofiary. Włamywacz taki, zanim dokona rabunku potrafi przez wiele godzin, a nawet dni podglądać swój upatrzony cel. Uczy się naszych zwyczajów, notuje godziny w jakich jesteśmy poza domem.

Ci bardziej bezczelni starają się w niezauważony sposób podpytać nas czy dowiedzieć się od naszych znajomych czy gdzieś wyjeżdżamy. Święta są o tyle komfortowym czasem dla włamywaczy, iż wówczas wiele osób decyduje się na spędzenie ich u rodziny, co nierzadko wiąże się z wyjazdem na kilka dni. My wyjeżdżamy, a złodziej myszkuje w naszym domu!

Jak temu zaradzić?

Idealnym sposobem, który może odstraszyć włamywaczy, jest montaż alarmu, który podczas wtargnięcia złodzieja na nasz teren poinformuje policję bądź agencję ochrony, którzy szybko zjawią się na miejscu i być może go złapią.

Dodaj komentarz