Wiosna – czas na rolki

Wiele osób czeka na przyjście wiosny, gdyż jest to idealny moment na rozpoczęcie treningów. Ciepłe, dłuższe i słoneczne dni sprzyjają bowiem aktywności fizycznej. Popularność zyskuje szczególnie bieganie, jazda na rowerze, ale również jazda na rolkach. Jeżeli chodzi o ten ostatni sport to wymaga on od nas jedynie zakupienia odpowiednich rolek. A jak je wybrać?

źródło: kobieta.pl

źródło: kobieta.pl

Najważniejszą sprawą jest, by buty były wygodne. Powinny być miękkie, by nie kaleczyć nogi, ale jednocześnie stabilne i umieszczone w twardej cholewie. Warto wybierać buty sznurowane, które można wygodnie regulować, dzięki czemu są najlepiej dopasowane do nogi, chronią stopę przed przemieszczaniem i kontuzjami. Rolki muszą też mieć odpowiednią konstrukcję. Jest to ważne, gdyż musi ona chronić podeszwę stopy, piętę, palce oraz kostkę. Wybierając rolki z twardą konstrukcją i dodatkowymi zapięciami, łatwiej jest chronić stopy przed urazami i skręceniami.

źródło: vitalia.pl

źródło: vitalia.pl

Wybierając roli należy też szczególną uwagę poświęcić rozmiarom. Rolki nie mogą być za małe, ale również za duże, gdyż wtedy stopa byłaby niestabilna i bardziej narażona na kontuzje. Wybierając rolki niezwykle ważne są również kwestie techniczne – rodzaj kółek, łożysko czy szyny.

źródło: doradca-sportowy.pl

źródło: doradca-sportowy.pl

Przy zakupie rolek warto korzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą nam dobrać odpowiedni model w zależności od tego, w jakim sposób będziemy użytkować rolki. Takie techniczne cechy będą bowiem wpływać na komfort jazdy. Kupując roli warto też wyposażyć się w dodatkowe akcesoria czyli ochraniacze i kask, by jazda była dla nas bezpieczniejsza.

Dodaj komentarz