Trudny zawód nauczyciela

Zawód nauczyciela jest bardzo wymagający i absorbujący, wbrew pozorom niesie ze sobą zagrożenie zawodowe. W dużej mierze jest ono związane z tym, iż nauczyciele pracują głosem, a co za tym idzie – są w grupie ryzyka tych, którzy mogą mieć z nim problem. W związku z tym zagrożeniem, nie są oni traktowani jak zwykli pracownicy administracyjno-biurowi, a co za tym idzie nie przechodzą szkoleń bhp co 6 lat, a co 5.

fot.viking.coe.uh.edu

Czym są szkolenia dla pracowników administracyjno-biurowych?

Są to specjalistyczne kursy, które mają za zadanie nauczyć pracowników jak odpowiednio reagować w sytuacjach zagrożenia, jak dobrze je oceniać, oraz jak kształtować warunki pracy, tak aby były one bezpieczne i spełniały wszelkie potrzebne kryteria. Oprócz nauczycieli, do grupy pracowników administracyjno-biurowych, wlicza się również wszelkich pracowników, którzy pracują przy komputerach, osoby pracujące w służbie zdrowia, oraz pracowników jednostek naukowo-badawczych.

Przebieg szkolenia

Każde szkolenie bhp ma zaplanowany przebieg, punk po punkcie. Uczestnicy dowiadują się o swoich prawach i obowiązkach, o tym, jakie obowiązki ma ich pracodawca oraz współpracownicy oraz o tym, jaka odpowiedzialność ich czeka za nie przestrzeganie przepisów bhp.

Dodaj komentarz