Tanie marki samochodów

Dacia, Logan, auto, kobieta, kierownicaChęć posiadania samochodu wzrasta wraz z zamożnością społeczeństw, to dość stała na całym świecie tendencja. Często jednak zamożność nie idzie w parze z potrzebą posiadania własnego samochodu. W tym wypadku można zdecydować się na używane auta, aczkolwiek kupując taki samochód kupujemy przysłowiowego kota w worku. Nigdy nie wiadomo w jakim stanie w rzeczywistości on jest i jeśli padniemy ofiarą oszustwa, stanie się skarbonką bez dna. Strach przed niewiadomą ze strony używanych aut oraz wysokimi cenami nowych samochodów spowodowało zapotrzebowanie na tanie marki aut – Dacia, Tata, Łada.

Tania marka = niska jakość?

Czy niska cena Dacii Logan, Łady Priora czy Taty Vista musi oznaczać niską jakość wykonania tych samochodów? Po części oczywiście tak. Wykończenie Dacii Logan zdecydowanie odbiega od wykończenia aut nawet spod innych pojazdów koncernu Renault. Nie oznacza to jednak niskiej jakości samych aut. Pojazdy te są konstruowane w nowoczesnych technologiach z tą różnicą, że ich wykończenie stylistyczne i wyposażenie jest zdecydowanie gorsze od nowoczesnych aut. W przypadku testów zderzeniowych również wypadają gorzej, podobnie same możliwości hamowania, przyspieszania i manewrowania.

Warto kupować czy nie?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście kupno nowych aut marek BMW, Audi, Mercedes, Honda, Renault, Ford. W rzeczywistości jednak tylko niewielki procent osób jest stać na nowe 4 kółka znanych marek. Używane auto może składać się z zamienników i jego wytrzymałość na uszkodzenia może czynić testy zderzeniowe zupełnie nie adekwatne do danego pojazdu. Dlatego warto kupować Dacie, Taty i Łady, trzeba jednak o nie dbać.

Dodaj komentarz