Szezlong – oryginalne i stylowe siedzisko

szezlong oryginalny i stylowy mebelProjektanci wnętrz, ci zajmujący się tym dla własnych potrzeb jak i profesjonaliści często szukają ciekawych i częściowo zapomnianych mebli. Wprowadzają dzięki temu oryginalność do pomieszczeń, które przestają być nudne i przewidywalne.

Długi fotel

Szezlong to wyjątkowy mebel w kształcie wydłużonego fotela. Okres jego największej popularności przypada na XVIII – XIX wiek. Obecnie kojarzy się z luksusem, przepychem i wygodą. Jest wykorzystywany przez projektantów wnętrz w wariacjach stylowych, a także w pomieszczeniach aranżowanych typowo w stylu Rokoko, Klasycystycznym i Baroku. Jest to mebel na tyle ciekawy, że może stać się dominującym elementem aranżacji pomieszczenia.

Materiały i kolory

Drewno to podstawa takiego mebla, choć można spotkać metalowe konstrukcje tego typu, to nie oddają one w żaden sposób uroku szezlonga. Najlepiej jeśli obicie mebla jest wykonane ze skóry, często ten materiał jest również zastępowany zamszem lub zwykłą tkaniną. Kolorystyka powinna przede wszystkim opierać się na złocie żółci i bieli, ewentualnie brązie. Coraz częściej można jednak spotkać szezlongi w bardziej krzykliwych kolorach, jednak nadają się one do wariacji stylowych i są wykorzystywane jedynie przez naprawdę wprawnych dekoratorów.

Dodaj komentarz