Stewardessa – jakie wymagania musi spełniać?

Custom Text

Wiele młodych kobiet, marzy o pracy stewardessy w atrakcyjnych liniach lotniczych. Czy jednak naprawdę jest to taki komfortowy i intratny zawód? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom bycia stewardessą.

Po pierwsze – wymagania

Zanim kandydatka zostanie przyjęta na stanowisko stewardessy, musi ona przejść skomplikowany proces aplikacyjny. Musi ona spełniać liczne wymagania, których oczekuje potencjalny pracodawca. Przede wszystkim, musi być pełnoletnia, niekarana oraz całkowicie zdrowa. Na stanowisko stewardessy, nie dopuszcza się pań, które chorują na przewlekłe choroby (takie jak astma, epilepsja, czy cukrzyca) oraz takich, które mają dużą wadę wzroku bądź słuchu.

Następnie – szkolenie

Po przejściu wyczerpującego procesu aplikacyjnego, konieczne jest przejście specjalistycznego szkolenia, który przygotowuje do pełnienia roli stewardessy. Każda kandydatka, w ciągu kilku tygodniu, musi ukończyć kurs pierwszej pomocy, kurs ewakuowania pasażerów w chwilach zagrożenia, kurs przeciwpożarowy, bezpiecznego zachowywania na pokładzie oraz kurs obsługi klientów. Co więcej, nie może ona mieć lęku wysokości oraz powinna dobrze pływać. Jak widać już na samym etapie rekrutacji jest wiele trudności do pokonania.

Czy jednak sama praca jest opłacalna?

Pierwszy rok pracy jako stewardessa, jest niezwykle pracowity i wyczerpujący. Linie lotnicze, oczekują od swoich pracowników całkowitej dyspozycyjności, dlatego też wydaje się niemożliwe połączenie tej pracy z dodatkowymi zajęciami, takimi jak studiowanie. Pensja stewardessy, nie jest całkowicie proporcjonalna do pracy jaką wykonuje. Należy pamiętać, iż jest to praca, nosząca pewne zagrożenia zdrowia i życia, natomiast przez pierwsze lata pracy, pensja nie jest wysoka, a dorobić sobie można jedynie prowizją od sprzedanych podczas lotu artykułach.

Jednym z chętniej wybieranych zajęć przez kobiety jest praca stewardessa. Perspektywa zwiedzania całego świata, poznawania wielu ciekawych ludzi oraz całkiem dobre zarobki przyciąga wiele kobiet, problem pojawia się dopiero przy spełnianiu wymagań.

Custom Text

Be the first to comment on "Stewardessa – jakie wymagania musi spełniać?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*