Skończyły się problemy z różnymi ładowarkami do komórek

Wyjazd poza miejsce zamieszkania, zapomniany zasilacz do telefonu, a bateria domaga się ładowania, pytamy się znajomych, a każdy ma inny model i inne wejście ładowarki telefonu. Chyba każdemu przytrafiła się taka sytuacja. Producenci telefonów komórkowych nie tylko korzystali z innych wejść do ładowania pomiędzy sobą, ale także zmieniali je w zależności od modelu telefony.

Jeden zasilacz do wszystkich telefonów

Większość producentów telefonów unormowało wejścia do jednej wtyczki – micro USB. Najczęściej jest to także wejście do łączności z komputerem. Zdecydowanie ułatwia to życie użytkownikom telefonów komórkowych. Problem mają jedynie właściciele iPhonów, Apple nie ma zamiaru nawet ujednolicić swoich wejść do telefonów i tak jak zasilacz Samsunga pasuje do Motoroli, tak właściciel iPhona musi mieć swoją ładowarkę zawsze przy sobie.

Uważaj czym ładujesz

W związku z ujednoliceniem pojawił się jednak jeden problem, wcześniej każdy miał jedną ładowarkę do jednego telefonu. Było wiadomo, że jest ona dedykowana do tego urządzenia. Teraz jednak, trzeba zwracać uwagę na moc zasilaczy. Część telefonów posiada większą pojemność baterii i potrzebują mocniejszych ładowarek, a ładując zbyt mocnym zasilaczem możemy uszkodzić baterię. Dlatego należy dokładnie sprawdzać opis baterii telefonu z opisem zasilaczy.

Dodaj komentarz