Poprawianie ust

poprawianie ustChcąc uwydatnić usta, bo uroda stworzona przez naturę wydaje się być niedoskonała, najczęściej korzysta się z trzech rodzajów zabiegów – implant, zastrzyk bądź metoda chirurgiczna. Kiedyś kobietom wystarczyło optyczne powiększenie ust za pomocą użycia odpowiedniego kosmetyku, ale rozwój chirurgii plastycznej, na którą moda przyszła z Zachodu, spowodował, że coraz więcej kobiet woli skorygować swoje usta za pomocą medycyny estetycznej.

Zastrzyki, implanty i skalpel

Jeśli chodzi o korekcje powiększania ust za pomocą zastrzyków, to wykonuje się je z tłuszczu pobranego z ciała pacjenta, artecolu – mieszkanki, w której skład wchodzą kolagen i pleksiglas lub aquamidu – mieszanki hydrożelowej. Każdy z nich ma swoje wady i zalety – trwałość, cena, efekty wraz z ubocznymi. Implanty wykonuje się ze specjalnych tworzyw, które zapewniają bezpieczeństwo, ale i ten sposób korekcji prócz zalet związanych z trwałością i dość niską ceną, także wady takie jak możliwość przesunięcia się implantu czy początkowa jego wyczuwalność w ustach. Korekta ust jest możliwa także bez użycia jakichkolwiek środków, jedynie za pomocą skalpela. W tym celu w okolicach tuż nad granicą ust wycina się malutki pas skóry, po czym zaszywa się usta, jednocześnie je podnosząc. Efekt jest rzecz jasna trwały, ale trzeba liczyć się z możliwością pozostania małych blizn oraz brakiem możliwości odwrócenia zabiegu.

Zaufać kosmetykom

Naturalna uroda zawsze była piękna, dlatego najpierw należy spróbować optycznego powiększania ust za pomocą dostępnych kosmetyków. Jeśli jednak usta dalej nie spełniają oczekiwań, należy skonsultować się z kilkoma lekarzami chirurgii plastycznej, po czym wybrać najlepszą opcję powiększania bądź korekty kształtu ust.

Dodaj komentarz