Piękne figurki Veronese – niech zachwycą i Ciebie

Paolo Veronese, to włoski twórca, który znany jest wielu znawcom sztuki. Ten jeden z najwybitniejszych malarzy włoskiego renesansu tworzył w Wenecji, skąd pochodzą jego najlepsze prace. Veronese tworzył głównie dzieła dotyczące tematyki mitologicznej, historycznej oraz religijnej. Co ciekawe, jego freski oraz obrazy zawierały bardzo bogatą ornamentykę, dzięki czemu do dziś są bardzo charakterystyczne.

fot.savoy-galeria.com

Słynne nazwisko

Nazwisko Veronese jest dziś kojarzone nie tylko przez fanów malarstwa. Co ciekawe, nazwę taką przejął styl, który zajmuje się tworzeniem jedynych w swoim rodzaju figurek. Figurki Veronese charakteryzują się doskonałą dbałością o szczegóły, nawet niewielkich elementów. Na ogół są one robione z brązu, dzięki czemu są bardzo eleganckie i wytworne.

Przedmioty te, przedstawiają zarówno postaci realistyczne (takie jak na przykład: matkę trzymającą dziecko na rękach, przytulonych zakochanych, pana młodego który podnosi pannę młodą), jak również postaci fantastyczne – wróżki, elfy czy motyle. Co ciekawe figury te, oprócz oryginalności i dokładności o szczegóły, charakteryzują się ogromną dynamiką. Pasują do wielu wystrojów wnętrz, zarówno do stylu eleganckiego jak i nowoczesnego. To jak je zaaranżujemy zależy od naszej pomysłowości i kreatywności.

Dodaj komentarz