Pedagog – plusy i minusy zawodu nauczyciela

nauczyciel
Custom Text

nauczycielNauczyciele stanowią bardzo ważną dla kraju grupę zawodową, szkolą przyszłych obywateli, podczas nauczania początkowego kierują dzieci na właściwe tory i wskazują dziedziny w których mogą czuć się dobrze. Dobry nauczyciel to skarb, może w znaczący sposób wpłynąć na całe życie ucznia. Jeśli pedagog angażuje się w nauczanie, chce rozwijać zainteresowania i wspierać swych uczniów, stanowi dla nas wszystkich wielką wartość, bo wyszkoli specjalistów wpływających na rozwój naszego kraju.

Zalety nauczania

Pierwsze co przychodzi na myśl kiedy zastanawiamy się nad zaletami pracy w szkolnictwie jest duża ilość dni wolnych: wakacje, ferie zimowe, święta szkoły i wiele innych. Nauczyciele mają także wiele przerw w trakcie pracy, a także posiadają dokładny grafik, który mogą modyfikować w porozumieniu ze swoimi kolegami po fachu. Kolejnymi zaletami jest na pewno stałość zatrudnienia i duża liczba grantów jak na święta. Jeśli posiadamy pasję nauczania, zaletą może być duża satysfakcja z sukcesów naszego ucznia. Natomiast jeśli nie zadowala pensja, zawsze można zdecydować się na prowadzenie zajęć dodatkowych. Szczególnie korepetycje z chemii, matematyki i języków obcych przynoszą duże dochody.

Wady bycia nauczycielem

Podstawową wadą jest to, że praca nauczyciela często jest bardzo niewdzięczna, szczególnie w gimnazjum, a nawet w liceum/szkole zawodowej. Uczniowie ignorują i lekceważą nauczycieli, w skrajnych przypadkach nawet upokarzają. Kolejną wadą jest fakt, że koniec zajęć to nie koniec obowiązków nauczyciela, trzeba sprawdzić kartkówki i sprawdziany, dokładnie przygotować się do kolejnych zajęć. A także jeśli chodzi o korepetycje, to musimy na nie poświęcić swój prywatny czas, rezygnując ze spotkań z rodziną i rozrywek.

Nauczyciel w szkole publicznej bywa niedoceniany, gdy udziela lekcji dodatkowych takich jak korepetycje z chemii w lublinie, nagle okazuje się być wyjątkowo potrzebny i szanowany.

Custom Text

Be the first to comment on "Pedagog – plusy i minusy zawodu nauczyciela"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*