Otwarta kuchnia z wyspą – dlaczego warto?

W nowoczesnych wnętrzach najpopularniejszym rozwiązaniem jest urządzenie otwartej na salon kuchni. Coraz więcej osób przekonuje się również do podzielenia tego wnętrza za pomocą kuchennej wyspy. Taka aranżacja spełnia wszystkie wymagania – jest ciekawa, wygodna i funkcjonalna. Dlaczego można tak powiedzieć?

źródło: domideco.pl

źródło: domideco.pl

Kuchnia otwarta na salon ma wiele zalet. Dzięki temu pomieszczenie to staje się optycznie większe, bardziej przestronne i jasne. W takim wnętrzu milej spędza się czas zarówno na gotowaniu, jak w wypoczywając. Poza tym taka aranżacja jest ciepła i przytulna. Jest to zatem rozwiązanie nadające się do małych oraz większych pomieszczeń. Ogromną zaletą otwartej kuchni jest również to, że sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. Osoba, która przygotowuje posiłki nie jest odizolowana, ale spędza czas razem z rodziną lub gośćmi.

źródło: dom.pl

źródło: dom.pl

A dlaczego warto zdecydować się na wyspę kuchenną? Taki element aranżacji sprawia, że kuchnia staje się bardziej funkcjonalna. Wyspa kuchenna zapewnia bowiem dodatkową przestrzeń do pracy. Blat może służyć do przygotowania posiłków, można na nim również zainstalować płytę grzewczą czy zlew. Miejsce pod blatem do dodatkowe schowki i szafki na sprzęty i akcesoria kuchenne. Jeżeli to wnętrze jest duże, to wyspa pomaga lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

źródło: modne-wnetrza.com

źródło: modne-wnetrza.com

Co równie ważne, otwarta kuchnia z wyspą prezentuje się niezwykle atrakcyjnie i oryginalnie. Rozwiązanie takie nadaje wnętrzu indywidualnego charakteru. Każdy może ją również dostosować do swoich potrzeb oraz upodobań.

Dodaj komentarz