Nurkowanie – lot w wodzie

NurkowanieWoda umożliwia wiele rozrywek, z czego podstawą jest oczywiście pływanie. Jednak są osoby, które chcą czegoś więcej i decydują się na nurkowanie. Najpierw zaczyna się od prostego szukania rzuconego do wody przedmiotu, bez sprzętu. Później kupujemy maskę i zaczynamy nurkować nawet na kilka metrów, idzie to wyjątkowo łatwo jeśli mamy również płetwy. Ostatnim stopniem jest nurkowanie w całym osprzęcie. Taka zabawa nie jest dostępna dla każdego, bo koszt butli obciążników, pianki, maski, płetw itd. przekracza 10 tys złotych. Jednak kiedy zdobędziemy już licencję(można ją zdobyć przed zakupem sprzętu), będziemy uwielbiać nurkowanie. Najczęściej porównuje się nurkowanie do latania po jakby innym świecie.

Nurkowanie w Polsce

Nasz kraj jest podzielony na dwie strefy nurkowania, północ to przede wszystkim naturalne jeziora, w których poznajemy ich faunę i florę. Południe to głównie kamieniołomy, w których woda ma najlepszą przejrzystość, a krajobraz przypomina powierzchnię księżyca. Aż dziwne jak wiele rzeczy ludzie wyrzucają do wody. Nurkując w naszych wodach, możemy natrafić na zalane koparki, zgubione zegarki, biżuterię, nawet ubrania.

Nurkowanie w ciepłych krajach

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie trzeba ze sobą zabierać własnego sprzętu. We wszystkich kurortach znajdziemy możliwość wypożyczenia butli i reszty osprzętu, a do tego wyspecjalizowana firma zawiezie nas w najciekawsze miejsca na rafie. Woda w ciepłych morzach ma znakomitą przejrzystość, widzimy na dziesiątki metrów i oglądamy piękną florę oraz faunę. Rafa koralowa dostarcza widoków jak z bajki, kolorowe ryby i ukwiały naprawdę robią wrażenie.

Nurkowanie to zabawa z przygodami, jednak jeśli zachowamy zdrowy rozsądek i nie będziemy wchodzić do małych szczelin i nie będziemy drażnić ryb, nic nie powinno się stać. Wszystko zależy od naszego zdrowego rozsądku.

Dodaj komentarz