Niezwykła Petra

Wycieczka do Petry z pewnością będzie przeżyciem zapamiętanym na całe życie. Jest to tak wyjątkowe miejsce, że trudno je opisać słowami. Na pewno osoby, które mają możliwość ją zwiedzić, nie powinny się zastanawiać ani zwlekać. Co nas czeka nam tym wyjątkowym szlaku?

Petra to miasto wykute w skałach. Powstało ponad dwa tysiące lat temu. Przez pewien czas należało do Cesarstwa Rzymskiego, jednak z czasem zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi, a później opustoszało.

źródło: dalekoniedaleko.pl

źródło: dalekoniedaleko.pl

Do Petry prowadzi nas szlak, który ukazuje jej najpiękniejsze miejsca. Z pewnością na wyprawę tą należy zarezerwować kilka godzin. Najpierw idziemy wąwozem As-Sik i mijamy różne skalne rzeźby i mniejsze budowle. Na końcu wąwozu czeka nas główna atrakcja – Skarbiec. Jest to ogromna i niezwykle okazała budowla – bogato zdobiona i wykończona w najdrobniejszym szczególe, która służyła za grobowiec. Wzbudza ona zachwyt we wszystkich turystach.

źródło: dalekoniedaleko.pl

źródło: dalekoniedaleko.pl

Następnie szlak wiedzie Ulicą Fasad. Przestrzeń staje się bardziej otwarta, a w skałach widać wyrzeźbione fasady różnych grobowców – mniejszych i większych, które tak naprawdę przypominają trochę budynki mieszkalne. Kolejną atrakcją, która czeka nas na szlaku jest ogromny teatr. Jest oczywiście wykuty w skale i mógł pomieścić 4000 osób. Za teatrem czekają nas jeszcze piękniejsze budowle.

źródło: dalekoniedaleko.pl

źródło: dalekoniedaleko.pl

Docieramy do czterech ogromnych grobowców, zwanych Grobowcami Królewskimi. Urok tego miejsca związany jest też z nietypowymi barwami skał – są one kremowe, brązowe, czerwone i pomarańczowe. Te i inne piękne miejsca na pewno są godne uwagi i warto je zobaczyć. 

Dodaj komentarz