Nietypowy bukiet ślubny

Wybór bukietu ślubnego jest niezwykle ważny. To nieodłączny atrybut panny młodej. Taka wiązanka ma być dopełnieniem jej wyglądu. Dlatego musi spełniać określone wymagania. Bukiet na pewno musi odpowiadać stylowi sukni ślubnej. Z drugiej strony, musi się też podobać pannie młodej. Poza tym powinien być wygodny – nie za duży, i nie za mały.

źródło: bialeinspiracje.pl

źródło: bialeinspiracje.pl

Panny młode coraz częściej decydują się na oryginalne rozwiązania. Odchodzą od tradycyjnych i dużych wiązanek. Coraz popularniejsze stają się „bukiety”, które składają się z jednego kwiatu. Oczywiście to nie może być pierwszy, lepszy kwiat. Trzeba wybrać taką roślinę, która będzie stanowić odpowiednią ozdobę naszej stylizacji.

źródło: dreamwedding.com.pl

źródło: dreamwedding.com.pl

Warto też, by kwiat był na tyle duży i wyrazisty, że nie będzie on wymagał dodatkowych ozdób w postaci wstążek czy jakiś liści. Warto zatem stawiać na takie kwiaty jak piwonie, storczyki, hortensje czy pewne egzotyczne rośliny. Bardzo pięknie będzie się też prezentować jedna, okazała róża. Łodygę z kolcami wystarczy wtedy opleść jakąś wstążką, która będzie jej dodatkiem.

źródło: kraina-zieleni.blogspot.com

źródło: kraina-zieleni.blogspot.com

Warto też zastanowić się nad odpowiednim wyborem koloru kwiatu czy nawet jego kształtu. Wszystko będzie zależało od tego, jaki jest charakter naszej sukni. Inne kwiaty będą odpowiednie dla romantycznej i bogato zdobionej sukni, inne dla prostej, gładkiej, a jeszcze inne dla ekstrawaganckiej i niekoniecznie białej kreacji. Jeżeli mamy problem z wyborem lub nie jesteśmy do końca przekonane, jak taki bukiet ma wyglądać, warto poradzić się doświadczonej florystki. 

Dodaj komentarz