Najciekawsze schroniska w Tatrach

W Tatry chętnie wyjeżdżamy o każdej porze roku i za każdym razem wyglądają one zupełnie inaczej. Najwięksi miłośnicy gór odwiedzają je nawet kilka razy w roku. I za każdym razem taki wyjazd wymaga załatwienia określonych spraw. A najważniejszą jest znalezienie kwatery. Zamiast jednak zatrzymywać się w jakimś miejskim hotelu czy pensjonacie, lepiej zarezerwować noclegi w schronisku. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – zaoszczędzimy pieniądze i czas, który musielibyśmy poświęcić na dojazdy do szlaków. Poza tym schroniska mają swój klimat. A jakie schroniska mamy do wyboru?

źródło: podroze.onet.pl

źródło: podroze.onet.pl

Jednym z piękniejszych schronisk jest to znajdujące się na Polanie Chochołowskiej. Otoczone jest pięknymi krajobrazami, polanami oraz szlakami. Aby dojść do tego schroniska, nie trzeba się bardzo wysoko wspinać. Z pewnością jednak można w nim wypocząć, gdyż jest to spokojna i przyjemna lokalizacja.

źródło: panoramio.com

źródło: panoramio.com

Bardzo popularne jest również Schroniska Ornak, które znajduje się w Dolinie Kościeliskiej. To schronisko jest zawsze pełne turystów. Z tego miejsca można bowiem wybrać się na bardzo ciekawe szklaki, prowadzące w wyższe partie Tatr Zachodnich. W okolicy tego schroniska znajdują się również ciekawe jaskinie.

źródło: modraszek.flog.pl

źródło: modraszek.flog.pl

Inne bardzo przyjemne schronisko to Murowaniec znajdujący się na Hali Gąsienicowej. Otoczone jest ono pięknymi i już bardziej wysokimi górami. Stąd też można planować bardziej ekstremalne wycieczki. Niezwykle popularne jest również w sezonie narciarskim, gdyż znajduje się w pobliżu wyciągu krzesełkowego.

Dodaj komentarz