Młodych ludzi nie stać na własne mieszkania

We współczesnym świecie trudno o dostani tryb życia. Politycy nie są w stanie zapewnić przeciętnemu Polakowi odpowiedniej pensji. Wszyscy tłumaczą się tym, że jest kryzys. Większej bzdury nie było. Zawsze jest to samo. Zawsze coś. Teraz przynajmniej mają na co zrzucić winę. Wcześniej było widać, że za politykę biorą się ludzie niekompetentni. I z powodu tej niekompetencji wszyscy Polacy na tym cierpią, a szczególnie młodzi ludzie, którzy nie mogą liczyć na dobry start.

Młodzi ludzie zmuszeni są do wynajmu mieszkań

fot.http://www.younglatinoprofessionals.com/

Brak mieszkań

Jednym z powodów jest nieodpowiednia ilość mieszkań dla młodych ludzi. Do tego należy dodać, że na zakup nowego mieszkania nie mają co liczyć. Chyba, że dostaną kredyt, ale nikt w dzisiejszych czasach nie chce pakować się w kredyty. Nic dziwnego. Rynek walutowy jest dzisiaj tak zmienny jak kobieta. Dlatego młode pary zmuszone są do wynajmu mieszkań, aby gdziekolwiek mieć dach nad głową. Nie jest to dla nich najlepsze rozwiązanie ale na inne ich nie stać. Wynajem mieszkań teraz rośnie z każdym miesiącem. Właściciele M2 podwyższają cenę, ponieważ widzą, jaka jest sytuacja i chcą sobie zwyczajnie zarobić.

A co z pracą?

Kolejnym problemem jest praca, a właściwie jej brak. Młodzi ludzie, którzy kończą kilka fakultetów nie mogą liczyć na żadną pracę. Jeśli ją ostaną to za marne pieniądze. Psie umowy nie zadowalają młodych pracowników. Zadowolony może być wyłącznie pracodawca, która rżnie człowieka jak tylko może.

Dodaj komentarz