Kiedy warto udać się do psychologa?

Psycholog to specjalista, który nie kojarzy nam się zbyt pozytywnie. A tak naprawdę okazuje się, że jego pomoc może być potrzebna każdemu z nas. Pomaga ona bowiem radzić sobie z rozmaitymi trudnościami i problemami. Jakimi najczęściej?
 

Komu pomaga psycholog?

Do psychologa bardzo często zgłaszają się osoby, które mają za sobą wyjątkowo trudne przeżycie. Dla wielu będzie to śmierć bliskiej osoby – żony, męża, dziecka czy rodzica. Jeżeli dzieje się to nagle, to trudno jest się z tą stratą pogodzić. Wiele osób nie jest w stanie powrócić do normalnego trybu życia. Trudno jest też zaakceptować fakt, że jesteśmy poważnie chorzy, a czasem wręcz nieuleczalnie. Takiej pomocy potrzebują też osoby, które padły ofiarą wypadku czy napaści i teraz zmagają się z jakimiś silnymi lękami. Psycholog pomaga również osobom, które nie radzą sobie z licznymi problemami. Może chodzić o trudności finansowe – brak pracy, problem z utrzymaniem rodziny, utrata majątku. Mogą to być problemy rodzinne, choćby rozwód. Wszystkie takie okoliczności bardzo przygnębiają i często są przyczyną pojawiania się różnych zaburzeń, jak depresja.

Jak pomaga psycholog?

Jeżeli takie problemy dotyczą nas, powinniśmy jak najszybciej udać się do psychologa. W miastach jak Poznań znajdziemy odpowiedni gabinet bez problemu. Psycholog stara się każdą osobę poznać, zrozumieć jej problem i udzielić potrzebnej pomocy. Stosuje różne terapie, a czasem po prostu słucha i udziela porad. Taka pomoc przynosi zazwyczaj pozytywne efekty.  

Dodaj komentarz