Jakie kosmetyki są niezbędne?

Chociaż dziś wygląd człowieka ma nadrzędne znaczenie i w wiele kosmetyków inwestujemy więcej niż są tego warte, to jednak można stosować parę zasad zdrowej pielęgnacji, które nie wymagają wielkich kosztów.

Najpierw rozpoznanie

Warto sprawdzić czy mamy skórę tłustą czy też suchą, ponieważ wówczas pielęgnacja się różni. Panie, które malują się, powinny bezwzględnie pamiętać o tym, by przed snem usunąć makijaż czy też jego resztki. Parę godzin, podczas których nasza twarz jest przyciśnięta do poduszki powoduje, że pory są zatykane. To kardynalny błąd, przez który kondycja skóry moża zasadniczo ucierpieć. O czym jeszcze pamiętać?

kosmetyki

Umiar!

Nawet kosmetyki typu barefoot nie zastąpią domowej higieny. Nie można jednak jej nadużywać. Zbyt częste mycie twarzy paradoksalnie nie sprzyja, zwłaszcza nastolatkom, które skarżą się na trądzik i zmiany skórne. Zwykłe mydło potrafi skórę wysuszać, a to zbyt pachnące działa niekiedy podrażniające. Jakie kosmetyki naprawdę są niezbędne? Nie muszą one być typu barefoot, ponieważ liczą się preparaty podstawowe. Dobry krem nawilżający – osobny do ciała i do twarzy. Płyn do demakijażu oraz szampon może być tańszy, podobnie nie ma zbyt dużego wpływu na skórę. Zamiast drogiego kosmetyku tego można zakupić odżywkę do włosów. Gdy jest lato, część preparatów możemy wykonywać sami – owocowe maseczki będą idealne!

Dodaj komentarz