Jak zadbać o zdrowy sen?

Baśń o księżniczce śpiącej na ziarnku grochu uczy nas jednego – każdy chce się wygodnie wyspać, a wygodnie to znaczy jak?

Higiena snu podkreśla, że zdrowy sen owocuje samymi korzyściami. Nie tylko budzimy się zregenerowani, ale i zdrowsi. Nasz organizm potrzebuje kilku godzin wyłączenia i to w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim od tego jest sypialnia, by w niej spać. To pomieszczenie, które ma służyć do odpoczynku, dlatego powinno być urządzone tak, by każdy się w nim dobrze czuł. Zasłony albo żaluzje, dyskretne, regulowane światło, wygodne łóżko, miękka, czysta pościel i… nic tylko, się położyć. Warto dbać o to jak śpimy, nie tylko ile godzin śpimy.

materace toruń

Materace, czyli wygodny sen

Łóżko powinno być na tyle duże, by gwarantować swobodną zmianę pozycji. Porządny materac to naprawdę konieczność, ponieważ może odciążyć kręgosłup i sprawić, by ciało układało się w korzystny sposób. Wiele materacy gąbkowych z czasem traci sprężystość, zapada się i tym samym, budzimy się nad ranem powyginani i niekoniecznie wypoczęci. Testowane materace toruń to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie dobrą jakość. To, na co należy zwrócić uwagę to nieenergiczność materaca oraz to czy można go stosować cały rok. Specjalne materace mają powłokę trzymającą ciepło zimą i odprowadzające wilgoć latem. Sypialnia to pokój, który powinien być odizolowany od reszty domu. Należy się zastanowić czy sprzętu takiego jak komputer i telewizor lepiej nie zostawić za drzwiami – emitowane światło nie służy, podobnie jak hałas i bałagan.

Dodaj komentarz