Jak zadbać o dekolt i szyję?

W codziennej pielęgnacji szczególną uwagę poświęca się cerze. Jednak na wygląd kobiety wpływają również inne części ciała. Wraz z przyjściem wiosny zaczniemy go coraz więcej odsłaniać i dlatego warto odpowiednio zadbać o swoje ciało. Szczególnie istotne jest to, by właściwą pielęgnację zapewnić skórze szyi i dekoltu – ona bardzo szybko zdradza wiek kobiety, a często o niej zapominamy.

źródło: kobieta.dziennik.pl

źródło: kobieta.dziennik.pl

Dekolt i szyja wymagają właściwej, codziennej pielęgnacji. W tym celu można sięgnąć po te same kosmetyki, które wykorzystujemy do pielęgnacji cery. Podstawą takiej pielęgnacji będzie oczyszczanie skóry. Wykorzystać do tego można płyny do demakijażu, które usunąć resztki makijażu, brud i inne zanieczyszczenie. Jednocześnie tonizują skórę i działają kojąco.

źródło: cabines.pl

źródło: cabines.pl

Kolejnym krokiem będzie nałożenie kremu na skórę szyi i dekoltu. Oczywiście kosmetyki trzeba dobierać pod kątem rodzaju skóry. Bardzo ważne jest, by taki krem działał nawilżająco oraz odżywiająco. Kobiety po trzydziestce powinny natomiast szukać kremów zawierających retinol, kolagen i kwas hialuronowy, które pomogą zadbać o wygląd i stan skóry. A jak stosować kremy do szyi i dekoltu? Tak jak kremy do twarzy – należy je nakładać na skórę zarówno rano, jak i wieczorem. Wtedy ich działanie da najlepsze efekty.

źródło: alejka.pl

źródło: alejka.pl

Trzeba również pamiętać o tym, że skóra szyi i dekoltu jest narażona na działanie słońca i promieniowania UV. Dlatego trzeba ją odpowiednio zabezpieczać i wybierać kremy z filtrem. To pomoże zapobiec szybkiemu powstawaniu zmarszczek na skórze.

Dodaj komentarz