Jak można wykorzystać ścianę za łóżkiem?

Łóżko jest podstawowym elementem wyposażenia sypialni. Wygodne łóżko pozwala jak najlepiej wypocząć i się zrelaksować po każdym dniu pracy. Zajmuje ono zazwyczaj centralna pozycję w sypialni i przystawione jest do jednej ze ścian. I to właśnie tą ścianę za łóżkiem można w ciekawy i praktyczny sposób wykorzystać – tak, by stała się ozdobą sypialni.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Wykorzystanie ściany za łóżkiem jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, które sprawdza się szczególnie w małych wnętrzach. Pozwala zaoszczędzić przestrzeń, a jednocześnie dodać sypialni charakteru. Ścianą ta idealnie nadaje się między innymi do stworzenia podręcznej biblioteczki. Jest to rozwiązanie idealne dla miłośników książek, który lubią przed snem pogrążyć się w lekturze. Taka biblioteczka stanie się ciekawą ozdobą sypialni jeżeli będzie odpowiadała ogólnemu wystrojowi.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Bardzo często sypialnie urządzone są w stylu nowoczesnym lub skandynawskim. Takie wnętrza są wygodne, funkcjonalne oraz przytulne. Na ścianie za łóżkiem można umieścić kilka drewnianych półek, które pozwolą ją zabudować. Grube, drewniane półki ocieplą aranżację sypialni, a będą prezentować się jeszcze efektowniej gdy zostaną podświetlone. Nie muszą jednak zajmować całej szerokości ściany, dzięki czemu jej nie przytłoczą.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Jeżeli sypialnia urządzona jest w stylu klasycznym można zdecydować się na tradycyjną i większą zabudowę, która pomieści sporą kolekcję książek. Taka ozdoba ściany będzie również atrakcyjną zabudową wnęk, które znajdują się na ścianie za łóżkiem.

Dodaj komentarz