Jak ciekawie ozdobić poduszki?

Poduszki to zdecydowanie najpopularniejsze ozdoby wnętrz. Świetnie nadają się do każdej aranżacji, a poza tym są po prostu bardzo praktyczne. Mogą pomieszczenie ożywić, stonować, sprawić, że będzie przytulniejsze.

źródło: mojewnetrzarskieja.blogspot.com

źródło: mojewnetrzarskieja.blogspot.com

Mamy niezliczone możliwości w wyborze takich poduch. Przede wszystkim dostępne są różne wielkości, różne kształty i wzory. Poduszki są wykonywane z różnych materiałów, w różnych kolorach i motywach. Dzięki temu nadają się do wnętrz klasycznych, nowoczesnych czy stylowych. Nie zawsze jednak trzeba polegać na gotowych rozwiązaniach. Dla osób twórczych, stworzenie własnych poduszek może być okazją do realizacji własnych koncepcji. Poza tym wtedy można je dostosować do własnego gustu i swojej wizji. Oczywiście można po prostu uszyć poszewki z kupionego kawałka materiału. Można je jednak również ciekawie ozdobić – doszyć jakieś koraliki, wstążeczki, guziki czy podobne dodatki. Właściciele firm mogą zdecydować się natomiast na poduszki z logo

źródło: mojewnetrzarskieja.blogspot.com

źródło: mojewnetrzarskieja.blogspot.com

Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie choćby niepotrzebnych swetrów. Niektóre z nich mają bardzo ciekawe wzory i sploty. Można więc je wykorzystać i ubrać poduszkę w taki niepotrzebny sweter. Wystarczy odpowiednio go dociąć i usunąć rękawy. Można wykonać niewielką zakładkę i przyszyć ciekawe guziki. W wypadku niewielkich poduszek, możemy stworzyć dwie podobne poszewki. Ale równie dobrze można każdą poduszkę obszyć innym materiałem. Z pewnością będzie to dekoracja, jakiej nie znajdziemy w popularnych sklepach z dodatkami. Jednocześnie będziemy odczuwać dumę ze stworzenia tak oryginalnej poduszki. 

Dodaj komentarz