Ekskluzywny sport dla wybranych

Tenis jest sportem, który w ostatnich latach zaczął w Polsce robić zaskakującą karierę. Zdobywa on coraz więcej zwolenników i fanów, co pozwala również na dość swobodny rozwój sportowej infrastruktury. W największych miastach kraju powstają nowe korty tenisowe i kluby sportowe, gdzie można zapisać się na indywidualne lekcje z instruktorem i podszkolić swoje umiejętności gry. Co jednak stoi za tą oszałamiającą popularnością tego sportu? Co przyciąga do tenisa kolejnych, zafascynowanych nim, fanów?

tenis, kort, pałac piorunów, opinie

Wielkie pieniądze i cały świat u stóp

Jeżeli doszukiwać się można jednej, generalnej przyczyny tego, że tennis zdobywa sobie coraz to nowych zawodników, warto postawić w tym momencie na kwestie finansowe. Zaawansowani i profesjonalni gracze potrafią na tenisie zarobić bardzo konkretne pieniądze, ponieważ stawki za wyżej notowane turnieje potrafią zamykać się w milionach dolarów czy funtów. Aby jednak dojść do takiego poziomu zawodowstwa, trzeba wiele lat poświecić na pilne szkolenie i doskonalenie techniki gry. Wydaje się to trudne, ale wciąż jest możliwe. Nauka gry w tenisa to prawdziwa inwestycja, droga są bowiem nie tylko same lekcje, ale też sprzęt czy opłata turniejowa. Właśnie z powodów finansowych przyjęło się uważać tenis za sport dla bogaczy, który w pewien sposób nobilituje. Grając w ten sport można spodziewać się, że opinie na nasz temat wzrosną.

pałac piorunów, kort tenisowy, zieleń,

fot. www.palac-piorunow.pl

Druga fala popularności

Dzisiaj, to właśnie osoby w średnim wieku stanowią bardzo silna grupę wśród entuzjastów tenisa. Ich zaangażowanie pozwala im na doskonalenie umiejętności, lecz potrzebują oni również miejsca, gdzie mogliby się sprawdzić. Amatorskie turnieje tenisowe organizowane są w kolejnych miejscach, a ich popularność systematycznie rośnie. Jednym z takich turniejów jest „Piorunów Cup”, który odbywa się na nowych kortach w niezwykłym otoczeniu. Pałac Piorunów jest bowiem miejscem, które posiada nieodparty urok oraz wdzięk, gdzie można po prostu stać się sobą i odpocząć. To z pewnością miejsce warte odwiedzenia. Dodatkowym atutem tego turnieju niech będzie również wspólna celebracja, która odbywa się już po jego zakończeniu, a która skupia się wokół wspólnego grilla z doskonałościami szefa kuchni – rozrywka, jakiej nie można przegapić!

Dodaj komentarz