Dlaczego dom wymaga dużo pracy?

Posiadanie domu to duża odpowiedzialność.  Najpierw trzeba go wybudować – to nie tylko oznacza koszty, ale i spory stres. Wiadomo, że jeżeli nie przypilnuje się fachowców – ci będą ociągali się z robotą. A nam przecież zależy by najszybciej postawić fundamenty i zabrać się do urządzania domu.

Dom to mnóstwo obowiązków!

Gdy wszystko się już uda i rodzina szczęśliwie zamieszka w domku marzeń, nagle okazuje się, że… to nieustające źródło utraty pieniędzy i czasu. Dlaczego? W domu trzeba wiele rzeczy dopilnować – to, co w mieszkaniu zapewnia nam administracja, w domu należy do naszych obowiązków. Jeżeli zimą, nie naładujemy do pieca – będzie zimno. Takich problemów nie mają mieszkańcy bloków. W domu trzeba liczyć się z tym, iż co sezon czeka nas mniejszy remont, naprawy – w końcu dom „pracuje”. Czasem coś się popsuje, czasem zużyje – stąd nieczęsto korzysta się z takich usług jak czyszczenie komina, serwis pieca, cyklinowanie parkietu i inne. Wiadomo – metraż jest większy niż w mieszkaniu, dlatego też czeka nas więcej sprzątania, czyszczenia etc.

 Cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie parkietu raz na jakiś czas

Cyklinowanie parkietu to jednak nic w porównaniu z dziurawym dachem, zardzewiałą bramą czy niesprawnym piecem. Budując lub kupując dom wolno stojący trzeba liczyć się z tym, że zawsze jest w nim coś do zrobienia, stąd często potrzebny jest facet. Poza tym dom często otoczony jest ogrodem, a pielęgnacja zieleni to osobna, równie czasochłonna dziedzina, na którą można wiele wydać…

Dodaj komentarz