Dlaczego boimy się remontów?

Dla wielu remont to istny koszmar, To, co miało trwać tydzień okazuje się miesiączką walkę o znalezienie miejsca w kuchni by chociaż zagotować wodę na herbatę – na nic innego nie ma bowiem miejsca. Wszystko jest do góry nogami, meble okazują się nie pasować do siebie, instalacja elektryczna powinna być wymieniona… Ci, którzy zdecydowali się na remont, często żałują – przerasta bowiem ich cierpliwość oraz możliwości finansowe. Cyklinowanie parkietu, wymiana mebli, malowanie ścian… to wszystko stwarza prawdziwy bałagan! Życie w mieszkaniu jest znacznie utrudnione – dodatkowo oznacza codzienny widok ekipy remontowej, która siedzi na głowie tygodniami. Nie wspomnę już o tym, jak uciążliwy jest wywóz gruzu po remoncie .

cyklinowanie parkietu

Prawda ekranu?

Programy telewizyjne, które pokazują jak szalona ekipa remontowa wkracza do czyjegoś mieszkania i podczas nieobecności właściciela ma dokonać zmian być może nie okłamują, ale z pewnością estetyzują remont. Cyklinowanie parkietu, wyburzanie ścian W programie ograniczenia finansowe są wprowadzane, jednak mimo to fachowcy wybierają drogie materiały lub tez stwarzają coś z niczego, a po skończonej pracy sprzątają po sobie. Ten, kto miał remont wie, że zazwyczaj po panuje dwa razy większy chaos niż przed zmianami w mieszkaniu. Na ekranie projektant wnętrz rozmawia wesoło z budowlańcami i decydują się jakie zmiany wprowadzić w nudne wnętrze. Dobór kolorów, dodatków i mebli wydaje się prosty , wręcz banalny – dlaczego więc w rzeczywistości niemal każdy remont tak przeciąga się w czasie?

 

Remont to dla wielu senny koszmar, wymiana mebki, zmiana parkietu nie musi być jednak straszna, jeśli ma się od tego ekipę fachowców.

Dodaj komentarz