Czy wykładziny to dobry wybór na podłogę?

pranie wykładzin łódźNa granicy wykańczania wnętrz i wystroju wnętrz od zawsze znajdowały się podłogi. Parkiet, panele czy kafelki to zdecydowanie wykańczanie wnętrz, jednak układanie na podłodze wykładzin i innych materiałów podlega pod aranżację wnętrz.

Wykładzina może kojarzyć się z czasami PRL, kiedy to na podłogach obok krzykliwych tkanin często kładziono także linoleum. Jednak upłynęło wiele czasu od tej epoki i dziś w ofertach firm produkujących takie dekoracje jest wiele ciekawych wzorów wykładzin.

Wady wykładzin

Jedną z najważniejszych wad jeśli chodzi o wykładziny, jest ich integralność z podłożem, kiedy już ułożymy wykładziny, będą one leżały przez długi czas. Nastręcza to nie tylko problemy pod względem zmian wystroju, ale przede wszystkim jeśli chodzi o czystość. Pranie wykładzin jest możliwe jedynie dzięki specjalnemu oprzyrządowaniu. Można oczywiście czyścić niewielkie plamy, jednak już cała powierzchnia wykładziny nie powinna być prana domowymi sposobami. Odrobinę przesadzimy z wodą i do wnętrza może dostać się wilgoć.

Zalety wykładzin

Główną i podstawową zaletą wykładzin jest to, że nie przesuwają się, w całości pokrywają daną przestrzeń i ocieplają pomieszczenie. Nowoczesne wykładziny są także zabezpieczane przed zabrudzeniem specjalnymi apreturami, jednak nie oznacza to, że możemy liczyć na nie czyszczenie wykładzin w ogóle. Apretury tego typu sprawiają, że bród nie wchłania się tak łatwo w wykładzinę i dzięki temu łatwiej jest ją wyczyścić.

Dodaj komentarz