Czego zdecydowanie unikać na diecie?

Każda osoba będąca na diecie co jakiś czas odczuwa różne pokusy. Niekiedy po prostu mamy chęć zjeść coś innego, a szczególnie ulubioną potrawę czy przekąskę. Co pomoże się opanować? Warto przypominać sobie jaką bombą kaloryczną są niektóre produkty. Będąc na diecie szczególnie należy ich unikać. O jakie produkty może chodzić?

źródło: fit.pl

źródło: fit.pl

Na pewno jednym z największych zagrożeń są przekąski, które często pojawiają się na spotkaniach towarzyskich lub które towarzyszyły nam podczas wieczorów spędzanych przed telewizorem. Będąc na diecie należy zdecydowanie unikać chipsów. Dlaczego? Paczka chipsów może zawierać nawet 850 kalorii czyli równowartość dwóch posiłków. Poza tym nie są one zbyt zdrowe – szczególnie ze względu na smażenie w głębokim tłuszczu. Bardzo dużo kalorii zawierają również orzeszki ziemne z puszki z dodatkiem soli. Podobnie jak w wypadku chipsów przeciętna puszka to ponad 800 kalorii.

źródło: ofeminin.pl

źródło: ofeminin.pl

Osobom, które zastanawiają się jak zacząć odchudzanie – dieta powinna również wiązać się z rezygnacją z wszelkiego jedzenia typu fast food. Ogromną ilość kalorii zawierają między innymi kebaby, które składają się z białej bułki, tłustego mięsa oraz kalorycznych sosów. Podobnie ma się sprawa z hamburgerami, które zawierają zbliżone składniki. Unikać na diecie należy również frytek, które zawierają sporo soli oraz znaczną ilość tłuszczu wchłoniętą w czasie smażenia.

źródło: cukiernia-antolak.pl

źródło: cukiernia-antolak.pl

Zdradliwe są również słodycze, a szczególnie wszelkiego rodzaju pączki, eklerki i tym podobne ciastka. Zawierają one tłuszcz, kremy oraz liczne dodatki, które sprawiają że są niezwykle kaloryczne.

Dodaj komentarz