Co jest niezbędne by wybudować dom?

Budowa domu to praca, która wymaga dużo czasu, wysiłku i pieniędzy. Potrzeba załatwić dużo spraw, kupić dużo materiałów i zaangażować licznych specjalistów.


Od czego zaczynamy?
Na początku potrzebna nam jest działka. W celu jej zakupienia można udać się do biura nieruchomości, które pomoże znaleźć coś odpowiedniego, załatwić wszystkie formalności i przeprowadzić transakcję.
Gdy mamy działkę czekają nas same formalności. Trzeba zdobyć pozwolenie na budowę i inne, które umożliwią na przykład założenie instalacji gazowej. Gdy złożymy wszystkie dokumenty, w krótkim czasie powinniśmy je zdobyć. Wiadomo, że musimy też mieć plany domu. Następnie trzeba zatrudnić pierwszych fachowców i zadbać o nadzór budowlany.
Przystępując do dzieła musimy przygotować teren. Konkretne prace zaczynają się od wykonania fundamentów. Dalej to postawienie murów i ogólnej konstrukcji. W międzyczasie czeka nas dużo wydatków. Potrzebne będą cement, gips, cegły, pręty, rury. To tylko niewielka część tego co przed nami. Gdy pojawią się ściany, dach, wylana zostanie podłoga możemy myśleć o konkretniejszych wydatkach. Okna, drzwi, dachówka, farby, kleje, płyty, styropian. W zależności od tego na jakim etapie prac będziemy potrzeba będzie różnych specjalistów. Każdemu będzie trzeba zapłacić za wykonana pracę.
Warto więc zorientować się wcześniej gdzie szukać materiałów żeby były trochę tańsze. Bogatą ofertę posiada Kraków. Nigdy jednak nie oszczędzajmy na jakości. Chcemy żeby nowy dom był bezpieczny i służył nam jak najdłużej. 

Dodaj komentarz