Ciepłe i intymne wnętrze

Właściwie jest to historyczny element wyposażenia domu, który kiedyś znajdował się niemalże w każdej izbie mieszkalnej, ponieważ bez niego życie w nich wydawało się zupełnie nie do wytrzymania. O czym jednak jest mowa? Co wydawało się kiedyś ludziom zupełnie niezbędne do życia czy mieszkania, a dziś wydaje się już zupełnie wykluczone poza margines?

Czar dawnych izb i wnętrz

kominek, ogień, ognisko domowe

fot. royalfurniture.org

Najważniejszym elementem wyposażenia domu, o którym wcześniej była mowa, okazuje się, historycznie bardzo ceniony i popularny, zwykły kominek. Kiedyś, było to w domu miejsce magiczne, które dodatkowo zapewniało ogrzewanie całym pomieszczeniom. Dzisiaj, kiedy głównym źródłem ciepła w domach są kaloryfery i centralne ogrzewanie, kominek został jakby odsunięty od łask. Okazał się on bowiem narzędziem bardzo trudnym w eksploatacji, głównie przez konieczność grzania w nim przy użyciu węgla czy drewna. Są to bowiem materiały, które zajmują wiele przestrzeni i wymagają specjalnego miejsca do przechowania.

Druga fala popularności

Jeżeli kominki przestały pełnić dziś w domach funkcję grzewczą, to stały się fenomenalnym elementem dekoracyjnym wielu pokoi i pomieszczeń. Najnowszym hitem są kominki wykonane z cegły klinkierowej, ponieważ nadaje ona miejscu fenomenalny wygląd. Cegła klinkierowa to materiał o wszechstronnym zastosowaniu, do kominków idealny. Dzięki takiemu materiałowi cała przestrzeń domu może wyglądać bardzo ciekawie i zaskakująco, a dany pokój z kominkiem może nabrać fantastycznego charakteru.

Dodaj komentarz