Chemia w szkole – wyzwanie dla uczniów

Chemia w szkole jest uznawana za jeden z najtrudniejszych przedmiotów w szkole. Należy ona do grupy przedmiotów ścisłych (takich jak fizyka czy matematyka) i ma tak wielu zwolenników jak i wrogów. Aby zrozumieć chemię, uczeń musi od początku wykazywać duże chęci. Zignorowanie choć kilku lekcji może spowodować takie braki, które ciężko będzie je nadrobić – a co za tym idzie bez korepetycji z chemii może się nie obejść!

Chemia w szkole

Nauka przedmiotu jakim jest chemia rozpoczyna się już w podstawówce i jest kontynuowana aż do liceum. Chemii uczą się nawet uczniowie, którzy nie chodzą do klasy z profilem chemiczno-biologicznym i innymi tego typu. Chemia w szkole obejmuje zakres z chemii organicznej i nieorganicznej, a co za tym idzie – wymaga wielu godzin koncentracji i nauki od ucznia. Nie jest to prosty przedmiot, bowiem wymaga bardzo dobrze rozwiniętej zdolności zapamiętywania – zapamiętywania wzorów, cech, przeznaczeń, itp.

W niektórych szkołach, gdy są ku temu możliwości przeprowadza się liczne doświadczenia oraz eksperymenty, jednak nie dzieje się to często, bowiem zasady bezpieczeństwa w pracowniach chemicznych w szkole są tak restrykcyjne, że niewiele polskich szkół stać na regularne przeprowadzanie ćwiczeń.

Dodaj komentarz