HouseOfSpirit.plBez kategorii › Akwarium – żywa dekoracja wnętrz

Akwarium – żywa dekoracja wnętrz

akwarium - zywa dekoracja wnetrzWiększość dzieci w pewnym momencie życzy sobie, aby rodzice kupili jakieś zwierzątko, często jest to pies, kot lub chomik, a także rybki. Te ostatnie nie muszą jednak być jedynie sposobem na nauczenie dziecka odpowiedzialności. może być wyjątkową dekoracją wnętrza.

Jak duże ?

Będąc w sklepie zoologicznym możemy znaleźć akwaria różnych wielkości, od kilku litrowych do tych z pojemnością 200 l, większe należy specjalnie zamawiać. Nie należy jednak obawiać się, że dbanie o duże polega na częstej wymienianie wody, co w przypadku tak ich ilości jest sporym problemem. Akwaria powyżej 100l można wyposażyć w osprzęt, który pozwoli nam zapomnieć o wylewaniu wody.

Aranżacja

Jednak akwaria nie muszą być duże aby pięknie wyglądały, wystarczy odpowiednio je zaaranżować. Tak, akwaria wymagają aranżacji podobnie jak wnętrza domu. To, jakich kamieni użyjemy na podłoże, co wstawimy do środka – zamek czy korzeń, jakie rośliny i gdzie je umieścimy, a przede wszystkim jakie gatunki ryb będą mieszkały w tym małym ekosystemie. Pamiętajmy jednak, że nie powinniśmy kierować się tylko wyglądem, nie możemy przecież w jednym trzymać mięsożernych paletek ze spokojnymi welonami, bo te drugie długo nie pożyją.

nadaje szczególnego uroku pomieszczeniom, ryby spokojnie pływające za szybą pomagają uspokoić się, wyciszają nas. Sama woda również nawilża powietrze i poprawia atmosferę pomieszczenia.

Spragniony dalszych informacji? Szukaj po tagach: ,

Powiązane artykuły

Warto przeczytać