Akwarium – żywa dekoracja wnętrz

akwarium - zywa dekoracja wnetrz
Custom Text

akwarium - zywa dekoracja wnetrzWiększość dzieci w pewnym momencie życzy sobie, aby rodzice kupili jakieś zwierzątko, często jest to pies, kot lub chomik, a także rybki. Te ostatnie nie muszą jednak być jedynie sposobem na nauczenie dziecka odpowiedzialności. Akwarium może być wyjątkową dekoracją wnętrza.

Jak duże akwarium?

Będąc w sklepie zoologicznym możemy znaleźć akwaria różnych wielkości, od kilku litrowych do tych z pojemnością 200 l, większe należy specjalnie zamawiać. Nie należy jednak obawiać się, że dbanie o duże akwarium polega na częstej wymienianie wody, co w przypadku tak ich ilości jest sporym problemem. Akwaria powyżej 100l można wyposażyć w osprzęt, który pozwoli nam zapomnieć o wylewaniu wody.

Aranżacja akwarium

Jednak akwaria nie muszą być duże aby pięknie wyglądały, wystarczy odpowiednio je zaaranżować. Tak, akwaria wymagają aranżacji podobnie jak wnętrza domu. To, jakich kamieni użyjemy na podłoże, co wstawimy do środka – zamek czy korzeń, jakie rośliny i gdzie je umieścimy, a przede wszystkim jakie gatunki ryb będą mieszkały w tym małym ekosystemie. Pamiętajmy jednak, że nie powinniśmy kierować się tylko wyglądem, nie możemy przecież w jednym akwarium trzymać mięsożernych paletek ze spokojnymi welonami, bo te drugie długo nie pożyją.

Akwarium nadaje szczególnego uroku pomieszczeniom, ryby spokojnie pływające za szybą pomagają uspokoić się, wyciszają nas. Sama woda również nawilża powietrze i poprawia atmosferę pomieszczenia.

Custom Text

Be the first to comment on "Akwarium – żywa dekoracja wnętrz"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*